Jun 12, 2018 - Aktualności    Comments Off

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Strofy o Ojczyźnie”

W ostatni poniedziałek maja uczennice naszego gimnazjum Natalia Maciejewska, Julia Kuźnicka i Patrycja Wysocka wzięły udział w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „Strofy o Ojczyźnie”. Gimnazjalistki przygotowała polonistka, pani Katarzyna Kujawska. Konkurs organizowany był przez Publiczną Szkołę Podstawową im. Aleksandra Kamińskiego w Lubrańcu. Dziewczyny zaprezentowały się bardzo dobrze. Piękna recytacja, interpretacja, dykcja to tylko niektóre walory ich występów. Dziewczyny zebrały wszystkie możliwe nagrody.

Natalia Maciejewska – miejsce I

Patrycja Wysocka – miejsce II

Julia Kuźnicka –  miejsce III

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

Jun 12, 2018 - Aktualności    Comments Off

VII Powiatowy Konkurs Mój ci jest! Mój ci jest!” – 100 lat od odzyskania przez Polskę niepodległości

24 maja w Publicznej Szkole Podstawowej im. Aleksandra Kamińskiego w Lubrańcu odbyła się gala finałowa konkursu „Mój ci jest! Mój ci jest!” – 100 lat od odzyskania przez Polskę niepodległości. W konkursie tym brali oczywiście udział również nasi uczniowie. Katarzyna Budzyńska i Filip Włódarzewski zaprezentowali się w części plastycznej przedstawiając portrety znanych Polaków 100 lat po odzyskaniu niepodległości. Filip narysował generała Andersa, natomiast Kasia techniką ołówkową  przedstawiła Antoniego Fryszkowskiego „Rysia” Żołnierza Wyklętego. Prace były naprawdę piękne.

Obradujące jury po burzliwych obradach w kategorii gimnazjalnej nagrodziło I miejscem Katarzynę Budzyńską. Serdecznie gratulujemy.

Kasi, Filipowi i wszystkim uczestnikom konkursu życzymy dalszych sukcesów i rozwijania swojego talentu.

May 23, 2018 - Aktualności    Comments Off

KONSTYTUCJA 3 MAJA

Tegoroczną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja uczciliśmy biorąc udział w gminnych obchodach w Lubrańcu. Pani Katarzyna Kujawska wraz z uczniami z klasy II: Julią Jakubowską, Natalią Maciejewską i Patrykiem Kompanowskim wzięli udział w uroczystej  Mszy Świętej, koncelebrowanej przez ks. prof. Waldemara Karasińskiego i ks. dr. Krzysztofa Kamińskiego. Po nabożeństwie zgromadzeni udali się na Plac 3-go Maja. Tam poszczególne delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem „Poległym za Wolną i Niepodległą Polskę”. Ostatnim punktem uroczystości był przemarsz ulicami Lubrańca na cmentarz parafialny celem oddania czci poległym w obronie Ojczyzny.

Na terenie szkoły patriotycznym akcentem upamiętniającym to święto były prezentacje multimedialne przygotowane przez uczniów klas II i III. Gimnazjaliści w bardzo precyzyjny i ciekawy sposób zaprezentowali wskazany temat.

May 23, 2018 - Aktualności    Comments Off

Wycieczka do Karpacza

DZIEŃ I

W tym roku postanowiliśmy kontynuować naszą tradycję wycieczkową i wybraliśmy się do Karpacza. Wyjazd odbył się w dniach 24 – 26 kwietnia. W poniedziałek o godzinie 1.30 przed szkołą zgromadzili się nasi gimnazjaliści, rodzice oraz opiekunowie: Panie Joanna Olejniczak, Katarzyna Kujawska i Bożena Wysota oraz Pan Rafał Muraszewski. Po przeliczeniu uczestników i załatwieniu formalności wyruszyliśmy. W odróżnieniu od ubiegłego roku (padał deszcz), pogoda dopisała. Podróż do pierwszego zaplanowanego punktu przebiegła bardzo szybko i bezproblemowo.

Około godziny 9.00 byliśmy już w Wałbrzychu. Przepiękny krajobraz i równie przepiękny Zamek Książ. Obiekt ten, to trzeci co do wielkości zamek w Polsce i jeden z największych zamków w Europie. Na miejscu czekał na nas przewodnik, który w niezwykłe interesujący sposób opowiadał nie tylko o historii powstania zwiedzanego miejsca, ale również przedstawił etapy przemian architektonicznych, jakie na przełomie wieków miały w nim zaistniały. Fantastyczne, bogato zdobione komnaty, zabytkowe meble i klimat wnętrza zachwycił wszystkich. Przez chwilę mogliśmy poczuć się jak historyczni właściciele zamku – Jan Henryk XV Hochberg wraz ze swoją piękną żoną „Daisy”. Zamek Książ to cudowne, magiczne  miejsce, które koniecznie trzeba zaznaczyć na trasie planowanych wycieczek.

Kolejnym zwiedzanym miejscem była palmiarnia, jeden z najstarszych obiektów botanicznych w Polsce. Niezwykłe gatunki roślin, dość nieprzewidywalne zwierzęta, w tym szczególnie białe pawie, przyciągnęły naszą uwagę i na długo pozostaną w pamięci.

To jednak nie był koniec atrakcji przygotowany na ten dzień. Ostatnim punktem do zwiedzania była Huta Szkła „Julia” w Piechowicach. Tam również czekał na nas przewodnik. Program wyjazdu był tak przygotowany, że mogliśmy zobaczyć jak od początku powstają niezwykłe DZIEŁA  wychodzące z tego zakładu. Jesteśmy pełni szacunku dla wszystkich  osób tam pracujących. Jaką trzeba mieć precyzję, cierpliwość a może przede wszystkim talent, aby własnymi rękami – bez nowoczesnych technologii, tworzyć tak niezwykłe rzeczy? Niesamowite!!!

O godzinie 16.00 dojechaliśmy do miejsca zakwaterowania – Ośrodka Wczasowego „Mieszko”. Po rozpakowaniu się i zjedzenie obiadokolacji mogliśmy wymienić się swoimi wrażeniami po pierwszym dniu wycieczki.

DZIEŃ II

Kolejny dzień wyjazdu od samego początku zapowiadał się bardzo interesująca. Tego dnia, My – wycieczkowicze, mieliśmy zdobyć ŚNIEŻKĘ!!!. Wyzwanie dość ekstremalne, ale spróbować trzeba. I spróbowaliśmy. Z relacji tych, którzy weszli na sam szczyt, dowiedzieliśmy się, że widoki tam są piękne. Tym, którzy z różnych przyczyn nie mogli podziwiać widoków z góry, możemy zagwarantować, że Śnieżka również w kolejnych latach będzie, tam gdzie jest – nic straconego. Trzymamy kciuki. Powodzenia.

DZIEŃ III

Ostatniego dnia, po wykwaterowaniu udaliśmy się w drogę powrotną. Po drodze zatrzymaliśmy się we Wrocławiu, gdzie zwiedziliśmy Starówkę. Ostatnim punktem wycieczki był pobyt w Aquaparku. Zabawa była niesamowita.

Kilka  minut po 22.00 byliśmy już w Siemnówku. Zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi.

DZIĘKUJEMY ZA WSPANIAŁY WYJAZD. BYŁO SUPER!!!!

GALERIA ZDJĘĆ

Apr 10, 2018 - Aktualności    Comments Off

WITAMY WIOSNĘ  

21 marca pożegnaliśmy w końcu ZIMĘ i powitaliśmy WIOSNĘ. Ten dzień w naszej szkole różnił się od innych. Na uczniów zamiast lekcji czekały ciekawe konkurencje.

Pierwszą część zmagań przygotowała pani Elżbieta Strzałkowska. Rywalizacja między klasami opierała się na stworzeniu prac plastycznych o tematyce wiosennej. Utrudnieniem był fakt, iż gimnazjaliści tworząc pracę mogli korzystać tylko z kształtów figur geometrycznych. Efekt był oszałamiający.

Druga tura zawodów, przygotowana przez panią Bożenę Wysotę, dotyczyła konkurencji sportowych.

Ostatnim punktem programu było spalenie tradycyjnej MARZANNY – symbolu odchodzącej ZIMY.

WITAJĄC WIOSNĘ MAMY NADZIEJĘ, ŻE WRAZ Z JEJ PRZYJŚCIEM NASTANIE PIĘKNA, SŁONECZNA POGODA.

GALERIA ZDJĘĆ

Mar 8, 2018 - Aktualności    Comments Off

DZIEŃ KOBIET

7-prezentow-na-Dzien-Kobiet-do-60zl-1080x675

8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Nasi Panowie nie zapomnieli o tym święcie. Cudowne życzenia, piękne kwiatki i serdeczny, życzliwy uśmiech czekały na Nas już od rana.

WSZYSTKIM PANIOM W DNIU ICH ŚWIĘTA ŻYCZYMY WSZYSTKIEGO CO NAJLEPSZE!!!

Mar 8, 2018 - Aktualności    Comments Off

NARODOWY DZIEŃ ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

1 marca uczniowie naszej szkoły wraz z panią Katarzyna Kujawską wzięli udział w uroczystościach upamiętniających Żołnierzy Wyklętych. Gminne obchody rozpoczęły się o godzinie 12.00 na Placu 3-go Maja w Lubrańcu, gdzie obecne delegacje złożyły kwiaty.

Następnego dnia, 2 marca w ramach kontynuacji obchodów zostaliśmy zaproszeni do Lubranieckiego Centrum Dziedzictwa Kulturowego w Lubrańcu. Celem naszego wyjazdu było obejrzenie niezwykle wzruszającego przedstawienia przygotowanego przez młodzież z Zespołu Szkół w Kłobi.

Pamiętajmy o naszych lokalnych bohaterach!

Galeria zdjęć

Feb 25, 2018 - Aktualności    Comments Off

Zapusty 2018

Ten czas musiał nadejść – TŁUSTY CZWARTEK!!! W tym dniu – tradycyjnie, jedliśmy przepyszne, kaloryczne pączki, za które bardzo serdecznie dziękujemy. Pączki, pączkami, ale większość uczniów wyczekiwała przybycia Naszych corocznych gości … ZAPUSTOWYCH PRZEBIERAŃCÓW. Kiedy w końcu się pojawili, tradycyjnie nie odbyło się bez tańców, śmiechu ….. niekiedy również strachu. Kreatywność Naszych Kóz jak zwykle nas bardzo pozytywnie zaskoczyła.

DZIĘKUJEMY BARDZO ZA ODWIEDZINY I JUŻ DZISIAJ ZAPRASZAMY W PRZYSZŁYM ROKU!!!

GALERIA ZDJĘĆ

Feb 25, 2018 - Aktualności    Comments Off

Bezpieczne ferie

27782999_1612473512194075_2008030347_n

Tuż przed rozpoczęciem ferii 2018 naszą placówkę odwiedził aspirant Robert Łukasik. Celem wizyty było przede wszystkim przypomnienie gimnazjalistom podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas spędzania tegorocznej przerwy zimowej. Niestety co roku docierają do nas informacje o nieszczęśliwych wypadkach  dzieci i młodzieży, większości z nich można uniknąć, stosując się do powszechnie obowiązujących reguł. Dlatego ważne jest, aby jak najczęściej powracać do tej problematyki.

Wszystkim rozpoczynającym ferie życzymy dużo odpoczynku i rozsądku,

abyśmy szczęśliwie  spotkali się za dwa tygodnie.

 

Pages:1234567...23»