Feb 10, 2018 - Aktualności    Comments Off

WALENTYNKI 2018

Miłość, miłość, miłość… Tegoroczne Walentynki z racji ferii świętowaliśmy troszkę wcześniej. W środę, 7 lutego młodzież pod opieką pani Bożeny Wysoty przygotowała przepiękny apel, którego tematem była przede wszystkim MIŁOŚĆ. To niezwykłe uczucie, tłumaczone chyba już na wszystkie języki świata, będące tematem tysięcy wierszy i piosenek zostało zaprezentowane przez naszych zdolnych gimnazjalistów w przepiękny sposób. Uczniowie przedstawili ogromną dojrzałość w recytacji niełatwych tekstów. Pani Bożenie Wysocie a przede wszystkim biorącym udział w akademii bardzo serdecznie dziękujemy.

WSZYSTKIM ŻYCZYMY DUŻO MIŁOŚCI – NIE TYLKO W WALENTYNKI!!!

Feb 10, 2018 - Aktualności    Comments Off

Wyjazd do teatru

teatr

Ostatni tydzień przed feriami rozpoczęliśmy poniedziałkowym wyjazdem do Teatru Impresaryjnego im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku. Celem naszej podróży było obejrzenie spektaklu profilaktycznego „ Pif! Paf! Jesteś trup!”. Sztuka porusza i przedstawia problemy oraz ich konsekwencje istniejące w życiu współczesnej młodzieży. Bardzo ważnym aspektem dzisiejszego świata jest cyfryzacja, Internet, telewizja. Niestety dla młodego człowieka – i nie tylko, są one częstym zagrożeniem, burzącym relacje społeczne i wywołującym duże spustoszenie. Patronat medialny nad spektaklem objęła Komenda Policji we Włocławku. Dlatego też po przedstawieniu młodzież mogła spotkać się z przedstawicielami policji i wysłuchać krótkiego komentarza nawiązującego do problemów zasygnalizowanych w obejrzanym widowisku.

Feb 10, 2018 - Aktualności    Comments Off

Dzień Babci i Dziadka

Końcówka stycznia to święto naszych Babć i Dziadków. Również My nie zapomnieliśmy uczcić tak ważnych dla nas osób. Z tej okazji w naszej szkole 29 stycznia, w poniedziałek odbyła się niezwykła uroczystość poświęcona właśnie Babciom i Dziadkom. Organizatorami spotkania byli pani Dyrektor Joanna Olejniczak wraz z Radą Pedagogiczną , Rada Rodziców, jak również Stowarzyszenie Energiczne Kobiety Siemnówka.

Wśród zaproszonych gości byli między innymi: Burmistrz Lubrańca pan Stanisław Budzyński, radny Lubrańca pan Lesław Stanisławski, sołtys Siemnówka pan Wiesław Krempczyński a przede wszystkim Babcie i Dziadkowie naszych gimnazjalistów, jak również Seniorzy z samego Siemnówka i okolic. Za część artystyczną odpowiedzialne były pani Bożena Wysota i pani Katarzyna Kujawka. Oprawą muzyczna zajął się pan Paweł Koprowski wraz z absolwentką naszej szkoły panią Anną Górecką. Liczne wiersze, piękne piosenki to tylko niektóre elementy przygotowanej akademii. Najlepszą recenzją całej uroczystości były łzy wzruszenia w oczach zaproszonych gości i występujących wnuków i wnuczek.

WSZYSTKIM BABCIOM I DZIADKOM ŻYCZYMY WSZYSTKIEGO CO NAJLEPSZE.

 

GALERIA ZDJĘĆ

Jan 1, 2018 - Aktualności    Comments Off

Wigilia 2017

Połowa grudnia to czas opłatkowych spotkań i składania sobie życzeń. Tak też było w naszej szkole. W czwartek, 21 grudnia w gimnazjum odbyła się Wigilia. Nauczyciele, rodzice, pracownicy obsługi a przede wszystkim uczniowie o godzinie 10.00 zgromadzili się na sali gimnastycznej. A sala gimnastyczna zmieniła się nie do poznania! Za przepiękną dekorację odpowiedzialna była pani Bożena Wysota. Błękitne tło, świątecznie nakryte stoły, pachnący świerk, blask świec to tylko niektóre przygotowane akcenty świąteczne. Uroczystość rozpoczęła się krótką częścią artystyczną przygotowaną przez młodzież z klasy II pod opieką pani dyrektor Joanny Olejniczak. Wzruszające wiersze a przede wszystkim najcudowniejsze polskie kolędy wprowadziły zgromadzonych w niezwykły nastrój. Kolejnym punktem spotkania było symboliczne przełamanie się opłatkiem i złożenie sobie życzeń.
Następnie wszyscy zasiedli do stołu. Barszcz czerwony, pierogi, ryby, ciasta… wszystko przepyszne. Na zakończenie przewodnicząca Rady Rodziców, pani Urszula Wysocka w imieniu rodziców przekazała uczniom świąteczne paczki.
W imieniu gimnazjalistów bardzo dziękujemy.
Jan 1, 2018 - Aktualności    Comments Off

VIII. Powiatowy Konkurs „Życie i twórczość Jana Kasprowicza”

8 grudnia uczennice naszego gimnazjum Natalia Maciejewska i Patrycja Wysocka wzięły udział w Powiatowym Konkursie „Życie i twórczość Jana Kasprowicza”. Gimnazjalistki przygotowała polonistka pani Katarzyna Kujawska. Konkurs składał się z dwóch części. Pierwsza to test z życia i twórczości naszego regionalnego artysty – Jana Kasprowicza. Druga to recytacja wybranego fragmentu poezji bądź prozy. Do konkursu zgłosiło się wiele szkół z naszego powiatu i nie tylko. Nasze dziewczyny zaprezentowały się bardzo dobrze. W przepiękny sposób wyrecytowały przygotowane i przećwiczone teksty. Po zliczeniu punktów za test i recytację zarówno Patrycja jaki i Natalia zdobyły wyróżnienia.

UCZESTNICZKOM I PANI KUJAWSKIEJ SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW I ROZWIJANIE W SOBIE PASJI DO LITERATURY.

Dec 3, 2017 - Aktualności    Comments Off

ANDRZEJKI 2017

W ostatnim dniu listopada, w czwartek obchodziliśmy Andrzejki. Uczniowie naszego gimnazjum również postanowili podtrzymać istniejącą tradycję. Samorząd Uczniowski kilka dni wcześniej przygotował plan szkolnych Andrzejek. Chętne osoby mogły przebrać się za dowolną postać. Pomysłowość uczniów przerosła wyobraźnię najodważniejszych… (odsyłamy do galerii!!!). Jak to w Andrzejki bywa nie zabrakło również wróżb. Podsumowaniem całego dnia była krótka dyskoteka.

Dec 3, 2017 - Aktualności    Comments Off

Narodowe Czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego

2 września w Ogrodzie Saskim w Warszawie odbyła się inauguracja akcji czytelniczej Narodowe Czytanie. W uroczystości wzięła udział między innymi Para Prezydencka. W tym roku – decyzją głosujących internautów, cała Polska będzie czytać „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. Pan Prezydent zachęcał do czytania tego dzieła nie tylko w tym dniu, ale i w pozostałe dni. My, postanowiliśmy – już po raz drugi, włączyć się w to przedsięwzięcie. W związku z tym, iż akcja czytanej książki rozgrywa się w noc listopadową, uroczystość ta w naszej szkole miała miejsce w miniony czwartek – 30 listopada. Wśród przybyłych gości pani Bożena Wysota, główny organizator spotkania, powitała panią dyrektor, nauczycieli, pracowników administracji, uczniów a przede wszystkim rodziców, którzy włączyli się w Narodowe Czytanie.

Montaż słowno – muzyczny rozpoczął się krótką prezentacją multimedialną na temat życia a przede wszystkim wszechstronnej twórczości Stanisława Wyspiańskiego. Następnie zebrani wysłuchali krótkiego streszczenia całego tekstu. W dalszej części drużba zaprosił do stołu Parę Młodą i zaproszonych gości, którzy odczytali fragmenty poszczególnych aktów. Organizatorom, wszystkim czytającym bardzo serdecznie dziękujemy.

Mamy nadzieję, że zaprezentowane fragmenty zachęcą do sięgnięcia po cały tekst.

Nov 26, 2017 - Aktualności    Comments Off

Wyjazd do Komendy Miejskiej Policji we Włocławku

W piątek, 24 listopada udaliśmy się do Włocławka do Komendy Miejskiej Policji. Celem naszego wyjazdu było przede wszystkim spotkanie z funkcjonariuszami tamtejszej komendy i rozmowa na temat specyfiki pracy policjanta. Podczas pobytu mogliśmy między innymi zwiedzić komisariat, zobaczyć niektóre pojazdy służące na co dzień policjantom. Jedną z największych atrakcji było spotkanie z psem – Atosem, owczarkiem. Pies zaprezentował nam tylko kilka umiejętności a zachwycił wszystkich. Bardzo ważnym punktem wycieczki był krótki wykład na temat CYBERPRZEMOCY. Funkcjonariuszka policji przypomniała o zagrożeniach, jakie niesie ze sobą Internet, o czym powinniśmy pamiętać korzystając z tego nośnika informacji i jakie kary czekają na łamiących prawo wykorzystując właśnie Internet.

Policjantom dziękujemy za wiele cennych, ciekawych informacji i życzymy … jak najmniej interwencji!!!

Pages:1234567...22»