Browsing "Aktualności"
Nov 22, 2017 - Aktualności    Comments Off

Spotkanie z przedstawicielami policji

20171122_083057W ostatnich dniach, naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele Posterunku Policji w Lubrańcu. Aspirant Robert Łukasik przeprowadził z gimnazjalistami rozmowę na temat grożących im niebezpieczeństw. Narkotyki, alkohol i papierosy to tylko niektóre używki, które zagrażają zdrowiu i życiu ludzi. Pan Łukasik przestrzegał przed spożywaniem tych używek. Przypomniał również o konsekwencjach prawnych wynikających np. z prowadzenia pojazdu samochodowego, jednośladu bez odpowiednich uprawnień. Młodzież została również poinformowana o tym, że niepełnoletni sprawcy różnych wykroczeń, mimo swojego wieku, również podlegają odpowiedzialności karnej.
Mamy nadzieję, że to nie ostatnie spotkanie w tym roku szkolnym z przedstawicielami policji. Rozmów na tak ważne tematy nigdy za dużo !!!

 

Nov 22, 2017 - Aktualności    Comments Off

Narodowe Święto Niepodległości

W piątek, 10 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Narodowe Święto Niepodległości. Młodzież uczciła ten dzień między innymi: strojem galowym i przypiętymi biało-czerwonymi kotylionami. Montaż słowno-muzyczny został przygotowany przez uczniów pod opieką pani Katarzyny Kujawskiej. Piękne wiersze, patriotyczne piosenki to tylko niektóre elementy zaprezentowanej akademii. Naszych reprezentantów nie zabrakło również 11 listopada podczas składania kwiatów przy pomniku „Poległym za wolną i niepodległą Polskę” w Lubrańcu i przy pomniku Tadeusza Kościuszki w Zgłowiączce.

My, współcześnie żyjący, Nigdy nie możemy zapomnieć o Naszej przeszłości.

Jesteśmy winni pamięć wszystkim tym, którzy walczyli o naszą wolność.

Nov 2, 2017 - Aktualności    Comments Off

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej w tym roku świętowaliśmy 17 października. Młodzież pod opieką pani Marii Kucharskiej przygotowała przepiękny montaż słowno-muzyczny. Niezwykle kolorową deklarację przygotowała pani Bożena Wysota. Wśród zaproszonych i przybyłych gości był między innymi Burmistrz Lubrańca – pan Stanisław Budzyński, Dyrektor Centrum Usług Wspólnych – pani Agnieszka Skalska-Krawczyk. Cudowne piosenki, wzruszające wiersze i życzenia to tylko niektóre elementy przygotowanej akademii. Uczniom, nauczycielom, którzy przygotowali akademię bardzo dziękujemy.

 

W tym niezwykłym dniu pracownikom oświaty życzymy wszystkiego co najlepsze!

 

Nov 2, 2017 - Aktualności    Comments Off

Pielgrzymka gimnazjalistów do Lichenia

23261797_1518254591615968_874240815_o

Stało się tradycją, że uczniowie klasy III na przełomie września i października udają się do Lichenia, aby wziąć udział w pielgrzymce gimnazjalistów diecezji włocławskiej. I w tym roku, 4 października młodzież pod opieką ks. Jerzego Mętlewicza i pani Katarzyny Kujawskiej odbyła podróż do Lichenia. O godzinie 11.00 młodzi ludzie wzięli udział w ewangelizacji prowadzonej przez ks. Michała Krygla, dyrektora Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej we Włocławku. Kolejnym punktem programu było przemówienie ks. Jakuba Bartczaka z archidiecezji wrocławskiej. Młodzież bardzo czekała na to spotkanie, ponieważ wspomniany ksiądz ewangelizuje w rytm muzyki hip-hop. Reakcja gimnazjalistów na taką formę mówienia o Panu Bogu była niesamowita… Centralnym punktem pielgrzymki była Msza św. o godzinie 12.00. Przewodniczył jej bp. Wiesław Alojzy Mering, ordynariusz diecezji włocławskiej. Wszyscy uczestnicy wycieczki szczęśliwi i pełni sił duchowych wrócili do Siemnówka po godzinie 15.00.

Oct 3, 2017 - Aktualności    Comments Off

Konkurs Chopinowski – Izbica Kujawska 2017

 Uczennice naszego gimnazjum: Martyna Wiśniewska, Patrycja Wysocka i Julia Kuźnicka w piątek, 29 września wzięły udział w Powiatowym Konkursie Chopinowskim organizowanym przez Zespół Szkół im. Jana Kasprowicza w Izbicy Kujawskiej. Zmagania gimnazjalistów polegały na rozwiązaniu testu o życiu i twórczości Fryderyka Chopina. Uczestniczki wraz z opiekunem panią Katarzyną Kujawską wysłuchały przygotowanego przez organizatorów występu muzycznego uzdolnionej młodzieży. Mimo długich przygotowań naszym uczennicom nie udało się zdobyć żadnego miejsca. Zwycięzcom gratulujemy a naszym dziewczynom dziękujemy za pracę włożoną w przygotowanie się do konkursu.

Oct 3, 2017 - Aktualności    Comments Off

Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2017/2018

 We wtorek, 26 września w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Po ponad tygodniowej kompanii wyborczej, czwórka kandydatów z niecierpliwością czekała na ogłoszenie wyników. Wszystko odbyło się zgodnie z obowiązującymi przepisami. Już od samego rana aktualny opiekun Samorządu Uczniowskiego – pani Katarzyna Kujawska wraz z uczniami przygotowała salę w której miało odbyć się głosowanie. Około godziny 9.00 wszystko było gotowe: karty wyborcze, urna, na zaproszonych uczniów czekała komisja wyborcza.

Po zliczeniu głosów na długiej przerwie pani Kujawska ogłosiła wyniki wyborów. Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego – Kacper Piasecki Zastępca – Martyna Wiśniewska Sekretarz – Krzysztof Wolski Skarbnik – Patryk Kubiak Opiekun Samorządu Uczniowskiego – pani Katarzyna Kujawska

WSZYSTKIM BARDZO SERDECZNIE GRATULUJEMY I PRZYPOMINAMY, ŻE JESTEŚMY JEDNĄ SPOŁECZNOŚCIĄ I WSZYSCY POWINNIŚMY PRACOWAĆ NA JEJ RZECZ I DLA JEJ DOBRA.

Sep 17, 2017 - Aktualności    Comments Off

Rozpoczęcie rok szkolnego 2017/2018

Tegoroczne wakacje dla wszystkich uczniów były o kilka dni dłuższe. Rozpoczęcie nowego roku szkolnego rozpoczęło się 4 września, w poniedziałek. O godzinie 9.00 pani dyrektor Joanna Olejniczak na sali gimnastycznej powitała wszystkich zgromadzonych – nauczycieli, pracowników obsługi, rodziców a przede wszystkim uczniów.

Pani dyrektor życzyła wszystkim zgromadzonym, aby rozpoczynającysię rok szkolny był dla wszystkich pomyślny, aby wszystkie zamierzone cele zostały zrealizowane.

 

Wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom obsługi, w nowym roku szkolnym życzymy dużo wytrwałości i satysfakcji.

Aug 28, 2017 - Aktualności    Comments Off

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

W piątek, 22 czerwca w całej Polsce uczniowie świętowali zakończenie roku szkolnego. Po wielu miesiącach wytężonej pracy w końcu nastał czas zasłużonego odpoczynku. W naszej szkole uroczystości były poprzedzone mszą świętą w kościele parafialnym w Zgłowiączce.
O godzinie 9.00 pani dyrektor powitała wszystkich zgromadzonych, uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników obsługi. Naszą szkolę w tym dniu odwiedziła pani Agnieszka Skalska – Krawczyk, dyrektor Centrum Usług Wspólnych. Po uroczystym przywitaniu wyróżnieni uczniowie otrzymali świadectwa. Tradycyjnie pani dyrektor wręczyła również świadectwa trzecioklasistom. Następnie pani Katarzyna Kujawska i pani Bożena Wysota nagrodziły dyplomami uczniów, którzy w mijającym roku szkolnym pracowali na rzecz Samorządu Uczniowskiego i brali udział w zawodach sportowych.

W ostatniej części zakończenia roku szkolnego pani dyrektor oddała głos uczniom klasy III, którzy przygotowali krótki montaż słowno-muzyczny, będący pożegnaniem i jednoczesnym podziękowaniem za trzy lata nauki w naszej szkole. Nie zabrakło wzruszeń, a co niektórzy nawet uronili skrycie kilka łez.

Wszystkim uczniom, pracownikom życzymy dużo odpoczynku i powrotu we wrześniu z nowym zapasem sił do nauki i pracy.
Trzecioklasistom życzymy, aby nowy etap życia, jaki zaczynają w szkołach ponadgimnazjalnych, spełnił ich oczekiwania, aby odnaleźli nowych przyjaciół i realizowali swoje plany i marzenia. Cichutko prosimy, aby nie zapomnieli o Nas, kolegach i koleżankach, nauczycielach, pracownikach.

POWODZENIA!

Jun 19, 2017 - Aktualności    Comments Off

Wycieczka Kotlina Kłodzka – Praga

Doczekaliśmy się !!! 12 czerwca, o 3.45 uczestnicy wraz z czwórką opiekunów, paniami: dyr Joanną Olejniczak, Marią Kucharską, Katarzyną Kujawską i panem Rafałem Muraszewskim zgromadzili się przed naszą szkołą, aby wyruszyć w długo oczekiwaną podróż. W tym roku wybraliśmy kierunek Kotlina Kłodzka – Praga. Wyruszyliśmy punktualnie o 4.00.

Około godziny 11.00 byliśmy już w Kolinie Kłodzkiej, gdzie czekał na Nas przewodnik. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Kaplicy Czaszek w Czermnej – tam znajduję się wielki wspólny grobowiec ofiar wojen śląskich oraz chorób zakaźnych z XVIII wieku. Ściany i sklepienie wnętrza kaplicy pokrywa ok. 3 tyś ciasno ułożonych czaszek i kości ludzkich. Wszyscy byliśmy bardzo poruszeni tym widokiem.

Kolejnym punktem był spacer po parku zdrojowym w Kudowie Zdroju. Następnie przemieściliśmy się do miejscowości Duszniki Zdrój, tam zwiedziliśmy Pijalnie Wód Mineralnych, park zdrojowy, pomnik Chopina. Kolejnym punktem wycieczki był przejazd do Polanicy Zdrój – tam byliśmy zakwaterowani. Po zjedzonej obiadokolacji część uczestników miała jeszcze ostatnie pokłady sił, aby udać się na spacer po okolicy. TAK MINĄŁ DZIEŃ PIERWSZY.

Drugiego dnia o godz. 6.30 wszyscy byliśmy już po śniadaniu. Plan dnia był następujący – PRAGA. W godzinach 10.00 – 16.00 zwiedzaliśmy to niesamowite miasto. Spacer po najstarszych i najbardziej znanych, zabytkowych częściach Pragi był niesamowity, widoki niezapomniane. Widzieliśmy między innymi: Pohorzelec, Nowy Świat, Loretę Praską, Hradczany, Zamek Królewski, Katedrę św. Wita, Bazylikę św. Jerzego, Most Karola, Rynek Staromiejski i Ratusz z zegarem Orloj. Wykończeni, ale szczęśliwi ok. godziny 16.00 wyruszyliśmy w drogę powrotną, do Polski.

Ostatni dzień naszej wycieczki rozpoczęliśmy o godzinie 6.30. Po śniadaniu opuściliśmy Ośrodek Sportu i Rekreacji – naszą kwaterę. Wyjechaliśmy z Polanicy Zdrój. Błędne Skały – fantastyczny labirynt form skalnych w Górach Stołowych – to kolejny punkt naszej wycieczki. Wjazd i zjazd co niektórych wprawił w …lekki niepokój, ale dzięki niezwykłym umiejętnością naszego kierowcy – udało się. (Zainteresowanych odsyłamy do galerii). Ostatnim punktem zwiedzania była Kopalnia Złota.

O godzinie 21.30 wjechaliśmy do Siemnówka. Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tej wycieczki, naszym opiekunom bardzo serdecznie dziękujemy. Już planujemy przyszłoroczny wyjazd!!!

GALERIA ZDJĘĆ

Jun 19, 2017 - Aktualności    Comments Off

DZIEŃ DZIECKA

Po raz kolejny, 1 czerwca świętowaliśmy Dzień Dziecka. W naszej szkole tego dnia na uczniów czekało wiele niespodzianek. Organizatorami było Grono Pedagogiczne z Panią Dyrektor na czele i Rada Rodziców. Jedną z przygotowanych atrakcji była możliwość rozegrania meczu w piłkę nożną i piłkę siatkową. W pierwszych rozgrywkach najlepsi okazali się chłopcy z klasy II. W piłkę siatkową wygrały dziewczyny z klasy III. Gratulujemy. Następnie uczniowie mogli sprawdzić swoją szybkość, zręczność podczas kilku konkurencji sportowych przygotowanych przez panią Bożenę Wysotę.

W przerwach między zaciętą rywalizacją uczniowie kosztowali pysznych kiełbasek i słodyczy przygotowanych przez nauczycieli i Radę Rodziców.

Wszystkim Dzieciom, tym Dużym i Małym życzymy,
aby nigdy nie zatracili w sobie pierwiastka dziecięcego,
aby marzyli, realizowali swoje cele i byli szczęśliwi.

GALERIA ZDJĘĆ

Pages:1234567...21»