Browsing "Aktualności"
Apr 10, 2018 - Aktualności    Comments Off

WITAMY WIOSNĘ  

21 marca pożegnaliśmy w końcu ZIMĘ i powitaliśmy WIOSNĘ. Ten dzień w naszej szkole różnił się od innych. Na uczniów zamiast lekcji czekały ciekawe konkurencje.

Pierwszą część zmagań przygotowała pani Elżbieta Strzałkowska. Rywalizacja między klasami opierała się na stworzeniu prac plastycznych o tematyce wiosennej. Utrudnieniem był fakt, iż gimnazjaliści tworząc pracę mogli korzystać tylko z kształtów figur geometrycznych. Efekt był oszałamiający.

Druga tura zawodów, przygotowana przez panią Bożenę Wysotę, dotyczyła konkurencji sportowych.

Ostatnim punktem programu było spalenie tradycyjnej MARZANNY – symbolu odchodzącej ZIMY.

WITAJĄC WIOSNĘ MAMY NADZIEJĘ, ŻE WRAZ Z JEJ PRZYJŚCIEM NASTANIE PIĘKNA, SŁONECZNA POGODA.

GALERIA ZDJĘĆ

Mar 8, 2018 - Aktualności    Comments Off

DZIEŃ KOBIET

7-prezentow-na-Dzien-Kobiet-do-60zl-1080x675

8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Nasi Panowie nie zapomnieli o tym święcie. Cudowne życzenia, piękne kwiatki i serdeczny, życzliwy uśmiech czekały na Nas już od rana.

WSZYSTKIM PANIOM W DNIU ICH ŚWIĘTA ŻYCZYMY WSZYSTKIEGO CO NAJLEPSZE!!!

Mar 8, 2018 - Aktualności    Comments Off

NARODOWY DZIEŃ ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

1 marca uczniowie naszej szkoły wraz z panią Katarzyna Kujawską wzięli udział w uroczystościach upamiętniających Żołnierzy Wyklętych. Gminne obchody rozpoczęły się o godzinie 12.00 na Placu 3-go Maja w Lubrańcu, gdzie obecne delegacje złożyły kwiaty.

Następnego dnia, 2 marca w ramach kontynuacji obchodów zostaliśmy zaproszeni do Lubranieckiego Centrum Dziedzictwa Kulturowego w Lubrańcu. Celem naszego wyjazdu było obejrzenie niezwykle wzruszającego przedstawienia przygotowanego przez młodzież z Zespołu Szkół w Kłobi.

Pamiętajmy o naszych lokalnych bohaterach!

Galeria zdjęć

Feb 25, 2018 - Aktualności    Comments Off

Zapusty 2018

Ten czas musiał nadejść – TŁUSTY CZWARTEK!!! W tym dniu – tradycyjnie, jedliśmy przepyszne, kaloryczne pączki, za które bardzo serdecznie dziękujemy. Pączki, pączkami, ale większość uczniów wyczekiwała przybycia Naszych corocznych gości … ZAPUSTOWYCH PRZEBIERAŃCÓW. Kiedy w końcu się pojawili, tradycyjnie nie odbyło się bez tańców, śmiechu ….. niekiedy również strachu. Kreatywność Naszych Kóz jak zwykle nas bardzo pozytywnie zaskoczyła.

DZIĘKUJEMY BARDZO ZA ODWIEDZINY I JUŻ DZISIAJ ZAPRASZAMY W PRZYSZŁYM ROKU!!!

GALERIA ZDJĘĆ

Feb 25, 2018 - Aktualności    Comments Off

Bezpieczne ferie

27782999_1612473512194075_2008030347_n

Tuż przed rozpoczęciem ferii 2018 naszą placówkę odwiedził aspirant Robert Łukasik. Celem wizyty było przede wszystkim przypomnienie gimnazjalistom podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas spędzania tegorocznej przerwy zimowej. Niestety co roku docierają do nas informacje o nieszczęśliwych wypadkach  dzieci i młodzieży, większości z nich można uniknąć, stosując się do powszechnie obowiązujących reguł. Dlatego ważne jest, aby jak najczęściej powracać do tej problematyki.

Wszystkim rozpoczynającym ferie życzymy dużo odpoczynku i rozsądku,

abyśmy szczęśliwie  spotkali się za dwa tygodnie.

 

Feb 10, 2018 - Aktualności    Comments Off

WALENTYNKI 2018

Miłość, miłość, miłość… Tegoroczne Walentynki z racji ferii świętowaliśmy troszkę wcześniej. W środę, 7 lutego młodzież pod opieką pani Bożeny Wysoty przygotowała przepiękny apel, którego tematem była przede wszystkim MIŁOŚĆ. To niezwykłe uczucie, tłumaczone chyba już na wszystkie języki świata, będące tematem tysięcy wierszy i piosenek zostało zaprezentowane przez naszych zdolnych gimnazjalistów w przepiękny sposób. Uczniowie przedstawili ogromną dojrzałość w recytacji niełatwych tekstów. Pani Bożenie Wysocie a przede wszystkim biorącym udział w akademii bardzo serdecznie dziękujemy.

WSZYSTKIM ŻYCZYMY DUŻO MIŁOŚCI – NIE TYLKO W WALENTYNKI!!!

 

GALERIA ZDJĘĆ

Feb 10, 2018 - Aktualności    Comments Off

Wyjazd do teatru

teatr

Ostatni tydzień przed feriami rozpoczęliśmy poniedziałkowym wyjazdem do Teatru Impresaryjnego im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku. Celem naszej podróży było obejrzenie spektaklu profilaktycznego „ Pif! Paf! Jesteś trup!”. Sztuka porusza i przedstawia problemy oraz ich konsekwencje istniejące w życiu współczesnej młodzieży. Bardzo ważnym aspektem dzisiejszego świata jest cyfryzacja, Internet, telewizja. Niestety dla młodego człowieka – i nie tylko, są one częstym zagrożeniem, burzącym relacje społeczne i wywołującym duże spustoszenie. Patronat medialny nad spektaklem objęła Komenda Policji we Włocławku. Dlatego też po przedstawieniu młodzież mogła spotkać się z przedstawicielami policji i wysłuchać krótkiego komentarza nawiązującego do problemów zasygnalizowanych w obejrzanym widowisku.

Feb 10, 2018 - Aktualności    Comments Off

Dzień Babci i Dziadka

Końcówka stycznia to święto naszych Babć i Dziadków. Również My nie zapomnieliśmy uczcić tak ważnych dla nas osób. Z tej okazji w naszej szkole 29 stycznia, w poniedziałek odbyła się niezwykła uroczystość poświęcona właśnie Babciom i Dziadkom. Organizatorami spotkania byli pani Dyrektor Joanna Olejniczak wraz z Radą Pedagogiczną , Rada Rodziców, jak również Stowarzyszenie Energiczne Kobiety Siemnówka.

Wśród zaproszonych gości byli między innymi: Burmistrz Lubrańca pan Stanisław Budzyński, radny Lubrańca pan Lesław Stanisławski, sołtys Siemnówka pan Wiesław Krempczyński a przede wszystkim Babcie i Dziadkowie naszych gimnazjalistów, jak również Seniorzy z samego Siemnówka i okolic. Za część artystyczną odpowiedzialne były pani Bożena Wysota i pani Katarzyna Kujawka. Oprawą muzyczna zajął się pan Paweł Koprowski wraz z absolwentką naszej szkoły panią Anną Górecką. Liczne wiersze, piękne piosenki to tylko niektóre elementy przygotowanej akademii. Najlepszą recenzją całej uroczystości były łzy wzruszenia w oczach zaproszonych gości i występujących wnuków i wnuczek.

WSZYSTKIM BABCIOM I DZIADKOM ŻYCZYMY WSZYSTKIEGO CO NAJLEPSZE.

 

GALERIA ZDJĘĆ

Pages:1234567...22»