Jun 19, 2017 - Aktualności    Comments Off

Wycieczka Kotlina Kłodzka – Praga

Doczekaliśmy się !!! 12 czerwca, o 3.45 uczestnicy wraz z czwórką opiekunów, paniami: dyr Joanną Olejniczak, Marią Kucharską, Katarzyną Kujawską i panem Rafałem Muraszewskim zgromadzili się przed naszą szkołą, aby wyruszyć w długo oczekiwaną podróż. W tym roku wybraliśmy kierunek Kotlina Kłodzka – Praga. Wyruszyliśmy punktualnie o 4.00.

Około godziny 11.00 byliśmy już w Kolinie Kłodzkiej, gdzie czekał na Nas przewodnik. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Kaplicy Czaszek w Czermnej – tam znajduję się wielki wspólny grobowiec ofiar wojen śląskich oraz chorób zakaźnych z XVIII wieku. Ściany i sklepienie wnętrza kaplicy pokrywa ok. 3 tyś ciasno ułożonych czaszek i kości ludzkich. Wszyscy byliśmy bardzo poruszeni tym widokiem.

Kolejnym punktem był spacer po parku zdrojowym w Kudowie Zdroju. Następnie przemieściliśmy się do miejscowości Duszniki Zdrój, tam zwiedziliśmy Pijalnie Wód Mineralnych, park zdrojowy, pomnik Chopina. Kolejnym punktem wycieczki był przejazd do Polanicy Zdrój – tam byliśmy zakwaterowani. Po zjedzonej obiadokolacji część uczestników miała jeszcze ostatnie pokłady sił, aby udać się na spacer po okolicy. TAK MINĄŁ DZIEŃ PIERWSZY.

Drugiego dnia o godz. 6.30 wszyscy byliśmy już po śniadaniu. Plan dnia był następujący – PRAGA. W godzinach 10.00 – 16.00 zwiedzaliśmy to niesamowite miasto. Spacer po najstarszych i najbardziej znanych, zabytkowych częściach Pragi był niesamowity, widoki niezapomniane. Widzieliśmy między innymi: Pohorzelec, Nowy Świat, Loretę Praską, Hradczany, Zamek Królewski, Katedrę św. Wita, Bazylikę św. Jerzego, Most Karola, Rynek Staromiejski i Ratusz z zegarem Orloj. Wykończeni, ale szczęśliwi ok. godziny 16.00 wyruszyliśmy w drogę powrotną, do Polski.

Ostatni dzień naszej wycieczki rozpoczęliśmy o godzinie 6.30. Po śniadaniu opuściliśmy Ośrodek Sportu i Rekreacji – naszą kwaterę. Wyjechaliśmy z Polanicy Zdrój. Błędne Skały – fantastyczny labirynt form skalnych w Górach Stołowych – to kolejny punkt naszej wycieczki. Wjazd i zjazd co niektórych wprawił w …lekki niepokój, ale dzięki niezwykłym umiejętnością naszego kierowcy – udało się. (Zainteresowanych odsyłamy do galerii). Ostatnim punktem zwiedzania była Kopalnia Złota.

O godzinie 21.30 wjechaliśmy do Siemnówka. Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tej wycieczki, naszym opiekunom bardzo serdecznie dziękujemy. Już planujemy przyszłoroczny wyjazd!!!

GALERIA ZDJĘĆ

Comments are closed.